Movies
Ratings
55
Decision to LeaveRated ★ 4.5
Django UnchainedRated ★ 4.0
Star of UlsanRated ★ 5.0
My Beautiful LaundretteRated ★ 5.0
One Flew Over the Cuckoo's NestRated ★ 4.5
Shutter IslandRated ★ 4.5
First They Killed My FatherRated ★ 5.0
BabylonRated ★ 5.0
Lady BirdRated ★ 3.0
The Last DuelRated ★ 4.0
FranceRated ★ 4.0
ColumbusRated ★ 1.5
The Man from EarthRated ★ 1.5
Full TimeRated ★ 4.5
Don't Be Afraid for the NightRated ★ 5.0
Cold WarRated ★ 5.0
BrokenRated ★ 4.0
Some Like It HotRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 3.0
Running on EmptyRated ★ 4.0