Movies
Ratings
414
My Beautiful LaundretteRated ★ 3.0
Battleship PotemkinRated ★ 3.0
Dancing with the BirdsRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 3.0
Project Hail MaryRated ★ 3.5
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
Endless Summer SyndromeRated ★ 3.0
Our Planet: Behind The ScenesRated ★ 3.5
No Other LandRated ★ 5.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0- Planet SpoiliaRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Sentimental ValueRated ★ 4.0
The Cat ReturnsRated ★ 3.0
Concerning My DaughterRated ★ 2.0
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 2.5
SinnersRated ★ 4.0
LolitaRated ★ 2.5
No Other ChoiceRated ★ 1.0
PickpocketRated ★ 3.0