Movies
Ratings
100
The Simpsons MovieRated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.5
The Cabin in the WoodsRated ★ 4.0
Jack the Giant SlayerRated ★ 4.5
Beastie BoysRated ★ 4.0
Ong-Bak: The Thai WarriorRated ★ 4.5
Crows ZeroRated ★ 4.5
CrankRated ★ 4.5
CloverfieldRated ★ 4.5
WarcraftRated ★ 4.5
Starship TroopersRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Pan's LabyrinthRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 3.0
Tae Guk Gi: The Brotherhood of WarRated ★ 4.5
Alice in WonderlandRated ★ 4.0
Friend : The Great LegacyRated ★ 2.5
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 4.0