Movies
Ratings
139
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 4.0
Music and LyricsRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
Another Public EnemyRated ★ 4.5
Public EnemyRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
A Werewolf BoyRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 4.0
Love ActuallyRated ★ 4.5
TwilightRated ★ 4.0
Crows ZeroRated ★ 3.0
The Hidden FaceRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The ClassicRated ★ 4.5
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 4.0
Hollow ManRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0