Movies
Ratings
94
The Matrix ReloadedRated ★ 5.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 5.0
Chico & RitaRated ★ 5.0
GravityRated ★ 4.0
New WorldRated ★ 5.0
Another EarthRated ★ 5.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 5.0
The Naked KitchenRated ★ 4.0
Midnight SunRated ★ 4.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.0
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
Zu: Warriors from the Magic MountainRated ★ 3.0
Mars Attacks!Rated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0
Batman BeginsRated ★ 4.0