Movies
Ratings
196- ScénariosRated ★ 5.0
- They Drive by NightRated ★ 4.0
The Roaring TwentiesRated ★ 4.0
All Quiet On The Western FrontRated ★ 3.5
The Sun's BurialRated ★ 3.5
Night and Fog in JapanRated ★ 4.0
Cruel Story of YouthRated ★ 4.5
Steamboat Bill, Jr.Rated ★ 3.5
Gods of the PlagueRated ★ 4.5- Why Does Herr R. Run Amok?Rated ★ 4.5
- The City TrampRated ★ 3.5
- The American SoldierRated ★ 3.5
- Madame DuBarryRated ★ 2.0
- The DollRated ★ 4.0
- The Oyster PrincessRated ★ 3.0
Written on the WindRated ★ 3.0- All That Heaven AllowsRated ★ 3.0
Magnificent ObsessionRated ★ 3.0
Slaughterhouse-FiveRated ★ 2.5
The StingRated ★ 3.5