Movies
Ratings
771
I Spit on Your GraveRated ★ 3.5
DjangoRated ★ 3.5
Battleship PotemkinRated ★ 4.5
Rebel Without a CauseRated ★ 4.5
The Way of the DragonRated ★ 4.0
A Trip to the MoonRated ★ 5.0
The Wizard of OzRated ★ 4.5
The Blue LagoonRated ★ 4.0
JawsRated ★ 4.0
Romeo and JulietRated ★ 4.0
Drunken MasterRated ★ 3.5
101 DalmatiansRated ★ 3.5
TwilightRated ★ 2.0
TRON: LegacyRated ★ 2.5
The IncrediblesRated ★ 4.0
Independence DayRated ★ 3.5
The MartianRated ★ 4.0
Children of MenRated ★ 4.5
The Man from NowhereRated ★ 3.5
The King of ComedyRated ★ 4.5