Movies
Ratings
130
UnbreakableRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
The Legend of 1900Rated ★ 4.5
Pulp FictionRated ★ 4.0
Legends of the FallRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 4.0
Don't BreatheRated ★ 3.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
Paranormal ActivityRated ★ 3.0
ThirstRated ★ 3.0
The ConjuringRated ★ 3.5
I Am LegendRated ★ 3.5
BedevilledRated ★ 4.0
MotherRated ★ 3.5
Lust, CautionRated ★ 4.0
Kundo: Age of the RampantRated ★ 2.5
Shutter IslandRated ★ 3.5
The Last PrincessRated ★ 2.0
The Bourne IdentityRated ★ 4.0