Movies
Ratings
683
KingmakerRated ★ 3.0- The 39 StepsRated ★ 3.5
The Scent of LoveRated ★ 3.0- A Dance That SpeaksRated ★ 4.0
- Good NewsRated ★ 4.0
VertigoRated ★ 4.0
The BirdsRated ★ 4.5
PsychoRated ★ 4.5
The Trouble with HarryRated ★ 4.5
The Paradine CaseRated ★ 4.0- The Ball Shot By A MidgetRated ★ 3.5
Nowhere to HideRated ★ 4.0- A Brand New JourneyRated ★ 3.5

AftersunRated ★ 4.5- MantisRated ★ 2.5
- No Other ChoiceRated ★ 4.5
- The People UpstairsRated ★ 2.5
- The Girl Lives in HaeundaeRated ★ 3.5
- BelladonnaRated ★ 2.5
The Truth BeneathRated ★ 3.0