Movies
Ratings
299
The Cat ReturnsRated ★ 4.0
12 Angry MenRated ★ 5.0
ElephantRated ★ 5.0
It Happened One NightRated ★ 4.5- A Rose RebornRated ★ 3.0
AwaitingRated ★ 5.0
The White BalloonRated ★ 3.5- UnnieRated ★ 4.0
The PriestsRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 5.0- 3000 NightsRated ★ 5.0
- Sentence Me GuiltyRated ★ 2.5

The Long Way HomeRated ★ 3.5- Untouchable LawmenRated ★ 0.5
Maze Runner: The Scorch TrialsRated ★ 3.5
VeteranRated ★ 4.0
MinionsRated ★ 3.5
Detective Conan: Sunflowers of InfernoRated ★ 3.0- Maggie Simpson in The Longest DaycareRated ★ 3.5
Frozen FeverRated ★ 3.5