Movies
Ratings
50
A Beautiful MindRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
ZootopiaRated ★ 4.0
The KingRated ★ 4.0
New TrialRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.0
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 5.0
Before SunsetRated ★ 5.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 5.0
The Passion of the ChristRated ★ 4.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.5
Ex MachinaRated ★ 3.5
Angels & DemonsRated ★ 4.0
The Bourne UltimatumRated ★ 5.0
The Bourne SupremacyRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 5.0
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 5.0
BluebeardRated ★ 3.5- Our PresidentRated ★ 5.0