Movies
Ratings
337
Going by the BookRated ★ 3.0
The Boy and the HeronRated ★ 4.5
Love ResetRated ★ 3.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
The Boy and the BeastRated ★ 3.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.5
The Hitman's BodyguardRated ★ 3.5
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 3.0
Killing RomanceRated ★ 2.5
Before SunriseRated ★ 3.5
Princes and PrincessesRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 3.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 5.0
CoralineRated ★ 4.0
LucaRated ★ 3.0
ElementalRated ★ 5.0
Lady BirdRated ★ 3.5- Grandmother’s CakeRated ★ 3.5