Movies
Ratings
100
Robin HoodRated ★ 5.0
L'Amour FouRated ★ 3.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 5.0
The League of Extraordinary GentlemenRated ★ 4.0
Resident EvilRated ★ 5.0
School Days with a PigRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 4.0
Battle for TerraRated ★ 5.0
Million Dollar BabyRated ★ 3.0- MermaidRated ★ 4.0

The ChaserRated ★ 5.0
The Chronicles of Narnia: Prince CaspianRated ★ 5.0
StardustRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 5.0
HookRated ★ 3.0
TitanicRated ★ 5.0
Shallow HalRated ★ 5.0
A Beautiful MindRated ★ 5.0