Movies
Ratings
185
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Tidal WaveRated ★ 3.0
MotherRated ★ 3.5
A Frozen FlowerRated ★ 3.0
Step UpRated ★ 2.5
MadagascarRated ★ 3.0
High School MusicalRated ★ 3.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Transformers: Age of ExtinctionRated ★ 3.0
Music and LyricsRated ★ 3.5
D-WarRated ★ 1.0
Men in Black IIRated ★ 3.5
Iron Man 2Rated ★ 3.5
Iron Man 3Rated ★ 3.0
Man of SteelRated ★ 3.0
Edward ScissorhandsRated ★ 3.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
Saving Private RyanRated ★ 4.0
Bring It OnRated ★ 4.0
The Lion King 2: Simba's PrideRated ★ 4.0