Movies
Ratings
573
FireworksRated ★ 5.0
Tokyo GodfathersRated ★ 5.0
Match PointRated ★ 5.0
Another WomanRated ★ 5.0
Whatever WorksRated ★ 5.0
Small Time CrooksRated ★ 5.0
Men in Black IIRated ★ 4.5
The Jane Austen Book ClubRated ★ 5.0- Sink & RiseRated ★ 5.0

The MachinistRated ★ 4.0
Girl PictureRated ★ 3.0- Trivial MattersRated ★ 4.0
The Place Beyond the PinesRated ★ 5.0
The Peanut Butter FalconRated ★ 4.5
Perfect SenseRated ★ 4.0
Death ProofRated ★ 5.0
HiddenRated ★ 4.5
All About Lily Chou-ChouRated ★ 5.0
Boogie NightsRated ★ 4.0
Annie HallRated ★ 5.0