Movies
Ratings
245
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
ChappieRated ★ 3.5
KnowingRated ★ 3.0
Like Father, Like SonRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
War of the WorldsRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 4.0
The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 3.0
Billy Elliot: The MusicalRated ★ 3.5
Ocean's ThirteenRated ★ 3.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Ice AgeRated ★ 3.0
Memoirs of a GeishaRated ★ 2.5
Ghost HouseRated ★ 2.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 2.5
The Day the Earth StoppedRated ★ 3.0
PaycheckRated ★ 4.0
The Matrix ReloadedRated ★ 3.5
Dark ShadowsRated ★ 2.5