Movies
Ratings
1902- Jay KellyRated ★ 2.5
From Dusk Till DawnRated ★ 2.0
Two Seasons, Two StrangersRated ★ 4.0- Wallace & Gromit: Vengeance Most FowlRated ★ 3.5
- The People UpstairsRated ★ 3.0
- Bone LakeRated ★ 3.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
The Girl with the NeedleRated ★ 3.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 3.0
Honey, I Shrunk the KidsRated ★ 3.0
Freaky FridayRated ★ 3.0
Zootopia 2Rated ★ 3.5- Sound of FallingRated ★ 3.0
PossessionRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 4.0
KOKUHORated ★ 4.0
Wicked: For GoodRated ★ 2.5
WeaponsRated ★ 3.5- The Sea BeastRated ★ 2.5
The Princess DiariesRated ★ 3.5