Movies
Ratings
1201
Extreme JobRated ★ 5.0
Martian Successor Nadesico: The Motion Picture - Prince of DarknessRated ★ 5.0
The HolidayRated ★ 5.0
The FounderRated ★ 5.0
12 Years a SlaveRated ★ 5.0
The ShamelessRated ★ 2.5
The HimalayasRated ★ 3.0
The Miracles of the Namiya General StoreRated ★ 4.0
American HustleRated ★ 5.0
Man in LoveRated ★ 3.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 4.5
Dark Figure of CrimeRated ★ 4.0- Our PresidentRated ★ 5.0
Intimate StrangersRated ★ 5.0
RED 2Rated ★ 3.5
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0
FuryRated ★ 3.0
InterstellarRated ★ 5.0