Movies
Ratings
77
The Case of Itaewon HomicideRated ★ 1.5- 도둑들 영화를 만들다Rated ★ 2.0
The Tiger: An Old Hunter's TaleRated ★ 0.5
Ode to My FatherRated ★ 3.5
Brokeback MountainRated ★ 5.0
Perfect GameRated ★ 4.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Glory RoadRated ★ 5.0
My BrotherRated ★ 0.5
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 0.5
Memories of MurderRated ★ 5.0
Take OffRated ★ 5.0
Free WillyRated ★ 5.0- All for LoveRated ★ 4.5
VeteranRated ★ 4.5
My Teacher, Mr. KimRated ★ 3.5
A Hard DayRated ★ 0.5
The KingRated ★ 2.5
The Blind SideRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0