Movies
Ratings
73
Searching for Sugar ManRated ★ 5.0
LifeRated ★ 4.0
HerRated ★ 5.0
A Hard DayRated ★ 4.0
SicarioRated ★ 5.0
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 4.5
Dawn of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.5
JumperRated ★ 3.5
The ReaderRated ★ 5.0
The MartianRated ★ 4.0
Big Hero 6Rated ★ 4.5
The Big SwindleRated ★ 5.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 2.0
Love ActuallyRated ★ 4.0
TwilightRated ★ 3.5
300Rated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 3.5
TakenRated ★ 4.5