Movies
Ratings
2014
Our HomelandRated ★ 3.5- War MachineRated ★ 3.0
EternityRated ★ 3.5
A Man and a WomanRated ★ 4.0
Once We Were UsRated ★ 3.0- Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.5
- The HousemaidRated ★ 3.0
- SiratRated ★ 4.5
- Sound of SilenceRated ★ 2.5
The Voice of Hind RajabRated ★ 3.0- HumintRated ★ 3.0
- The King's WardenRated ★ 3.5
Dear FrankieRated ★ 3.5
April, Come She WillRated ★ 2.5- MaterialistsRated ★ 3.0
TogoRated ★ 3.5- Mountain Queen: The Summits of Lhakpa SherpaRated ★ 3.0
Avatar: Fire and AshRated ★ 3.5
Avatar: The Way of WaterRated ★ 4.0- SAVE THE GAMERated ★ 3.0