Movies
Ratings
79
Schindler's ListRated ★ 5.0
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 4.0
I'm a Cyborg, But That's OKRated ★ 4.5
Dallas Buyers ClubRated ★ 4.5- Small Things Like TheseRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
ConstantineRated ★ 5.0
Turtles Are Surprisingly Fast SwimmersRated ★ 4.0
A River Runs Through ItRated ★ 4.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
Persian LessonsRated ★ 4.0- Silent FriendRated ★ 4.0
A Few Good MenRated ★ 4.0- A Dance in VainRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 5.0
AlonersRated ★ 4.0
All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
Sing StreetRated ★ 3.5
Honey and CloverRated ★ 4.5