Movies
Ratings
771- Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 4.5
- The People UpstairsRated ★ 3.0
Sleeping with the EnemyRated ★ 4.0
The MasterRated ★ 2.5
Mr. VampireRated ★ 3.0
Beauty WaterRated ★ 3.0
The Night of the UndeadRated ★ 3.0
Fly Me to the MoonRated ★ 3.5
Jojo RabbitRated ★ 4.0
Nowhere SpecialRated ★ 4.0
The Beauty InsideRated ★ 3.0
The Big ShortRated ★ 4.0
Match PointRated ★ 4.0
Velvet GoldmineRated ★ 3.5- The King's WardenRated ★ 3.5
- Red Mask KF94Rated ★ 4.0
American HustleRated ★ 3.0
The MachinistRated ★ 3.0- The UglyRated ★ 2.5
Knock KnockRated ★ 1.5