Movies
Ratings
297
Blue ValentineRated ★ 2.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 3.5
The King's SpeechRated ★ 3.5
Marriage Is A Crazy ThingRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 3.5
SecretRated ★ 1.5
Joint Security AreaRated ★ 3.5- A PromiseRated ★ 3.5

Architecture 101Rated ★ 4.0
Pretty WomanRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 3.5
The Matrix ReloadedRated ★ 4.5
Mr. Bean's HolidayRated ★ 5.0
The Hand That Rocks the CradleRated ★ 4.0
RobotsRated ★ 4.0
The Count of Monte CristoRated ★ 3.0
March of the PenguinsRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 3.0
Like CrazyRated ★ 4.0
Ocean's TwelveRated ★ 4.0