Movies
Ratings
29
A Star Is BornRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5- All Live, OliveRated ★ 3.5
- Café. Waiting. LoveRated ★ 4.0
SecretRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 5.0
SnowpiercerRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 3.5- Spirits' HomecomingRated ★ 5.0
MissingRated ★ 5.0
The KingRated ★ 4.0
Fabricated CityRated ★ 3.0
The King's Case NoteRated ★ 4.5
DunkirkRated ★ 5.0
A Taxi DriverRated ★ 3.5
The MimicRated ★ 2.0
I Can SpeakRated ★ 3.5- Steel RainRated ★ 5.0
Along with the Gods: The Two WorldsRated ★ 3.0
1987: When the Day ComesRated ★ 5.0