Movies
Ratings
511

Ode to My FatherRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Apocalypse NowRated ★ 4.0
The IntouchablesRated ★ 4.0
It's a Wonderful LifeRated ★ 5.0

Miss GrannyRated ★ 5.0

HowlingRated ★ 2.0

The Terror LiveRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 5.0
8½Rated ★ 4.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0
The IncrediblesRated ★ 4.0
TumbleweedRated ★ 1.0

A Chinese Odyssey Part One: Pandora's BoxRated ★ 4.0
VitusRated ★ 4.0
Project A Part IIRated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 4.0
Goya's GhostsRated ★ 3.0
Police StoryRated ★ 5.0
ArgoRated ★ 5.0