Movies
Ratings
85
ContactRated ★ 5.0
GravityRated ★ 5.0
Personal ShopperRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 5.0

In the Mood for LoveRated ★ 5.0
Very Ordinary CoupleRated ★ 5.0
One DayRated ★ 4.0
Blue ValentineRated ★ 5.0

MementoRated ★ 1.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 0.5
Monsters, Inc.Rated ★ 5.0

The PriestsRated ★ 3.0
Inside OutRated ★ 5.0
The Beauty InsideRated ★ 5.0
The Garden of WordsRated ★ 5.0
FrankRated ★ 0.5

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 2.5

The HandmaidenRated ★ 4.0
World War ZRated ★ 1.5