Movies
Ratings
97

WhiplashRated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 4.0
Blue JasmineRated ★ 3.5
Vicky Cristina BarcelonaRated ★ 3.5
IdentityRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
DeadpoolRated ★ 4.0
FrequencyRated ★ 4.5

AssassinationRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5

MementoRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
The MaskRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
Ant-ManRated ★ 3.5

VeteranRated ★ 4.0