Movies
Ratings
511
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.0
The Fifth ElementRated ★ 4.0

Guns & TalksRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Untold ScandalRated ★ 3.0
The Three MusketeersRated ★ 2.0
No.3Rated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0

OasisRated ★ 3.0
Ace Ventura: Pet DetectiveRated ★ 4.0

Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 3.0

The City of ViolenceRated ★ 2.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0

Eye For An EyeRated ★ 3.0
Petty RomanceRated ★ 3.0
Paradise MurderedRated ★ 3.0
Puss in BootsRated ★ 4.0

Going by the BookRated ★ 3.0