Movies
Ratings
106

Memories of MurderRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 5.0

Lone SurvivorRated ★ 4.0

The Front LineRated ★ 3.5
WantedRated ★ 4.0

The Good, The Bad, The WeirdRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0

Secret ReunionRated ★ 5.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0

E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 5.0
The GodfatherRated ★ 3.0
The TerminatorRated ★ 3.0
SocialphobiaRated ★ 2.0
Shaolin SoccerRated ★ 4.0

The Man from NowhereRated ★ 4.0
Legally BlondeRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0