Movies
Ratings
390
Keeping MumRated ★ 4.5
Anger ManagementRated ★ 3.5
I'm a Cyborg, But That's OKRated ★ 2.0

Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0

The Yellow SeaRated ★ 4.5
Little BuddhaRated ★ 3.0
Jacob's LadderRated ★ 5.0
My Own Private IdahoRated ★ 4.0
CocoRated ★ 4.5
A Walk in the CloudsRated ★ 4.0
The Crying GameRated ★ 3.0
GhostRated ★ 3.5
No Country for Old MenRated ★ 4.5
Still AliceRated ★ 3.0
The MartianRated ★ 4.0
Two Days, One NightRated ★ 4.5
YouthRated ★ 0.5

WhiplashRated ★ 4.5
The Look of SilenceRated ★ 4.0
American HustleRated ★ 3.5