Movies
Ratings
200
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 2.5

Righteous TiesRated ★ 4.5
Olympus Has FallenRated ★ 5.0
The Da Vinci CodeRated ★ 5.0

Untouchable LawmenRated ★ 3.5

Welcome to DongmakgolRated ★ 4.5

Memories of MurderRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.5
The Hunger GamesRated ★ 4.0
Tears of the SunRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 4.5
FlightplanRated ★ 4.5

Tazza: The Hidden CardRated ★ 4.5
MoneyballRated ★ 4.5
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 5.0

Take OffRated ★ 4.0
Spider-Man 3Rated ★ 5.0
Hector and the Search for HappinessRated ★ 3.5

The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 4.5