Movies
Ratings
37

AssassinationRated ★ 4.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.5
The Beauty InsideRated ★ 3.5
Sing StreetRated ★ 3.5
Bicentennial ManRated ★ 3.5
Warm BodiesRated ★ 4.0

Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.5

The PriestsRated ★ 4.0
The Garden of WordsRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.5

The HandmaidenRated ★ 3.5
Anna KareninaRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.5

War of the ArrowsRated ★ 4.0
Step UpRated ★ 4.0

Nameless GangsterRated ★ 3.5

The Way HomeRated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 3.5