Movies
Ratings
101

Thread of LiesRated ★ 3.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 4.0

My Sassy GirlRated ★ 3.0

The ClassicRated ★ 4.0
MulanRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
Singin' in the RainRated ★ 5.0

Joint Security AreaRated ★ 4.0
Modern TimesRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 5.0

Princess MononokeRated ★ 4.0
Seven DaysRated ★ 3.0
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 3.0
Quantum of SolaceRated ★ 2.0
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsRated ★ 4.0
The ConjuringRated ★ 1.0