Movies
Ratings
90

MementoRated ★ 5.0

Bloody TieRated ★ 4.5
American SniperRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 4.0

MossRated ★ 4.0
OrphanRated ★ 4.0

King and the ClownRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 5.0
Sin CityRated ★ 4.0

Infernal AffairsRated ★ 5.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 5.0

Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.5

OldboyRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 5.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 4.5

The HostRated ★ 4.5

FriendRated ★ 4.0

VeteranRated ★ 4.5