Movies
Ratings
179
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
SpotlightRated ★ 3.0
The Danish GirlRated ★ 4.5
DeadpoolRated ★ 3.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
The Time Traveler's WifeRated ★ 4.0

The RevenantRated ★ 4.0

Inside MenRated ★ 3.5

A Violent ProsecutorRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
TakenRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.0

OldboyRated ★ 4.5

Runway CopRated ★ 3.5
Let Me InRated ★ 3.5

Private EyeRated ★ 3.5
Horton Hears a Who!Rated ★ 3.0
101 DalmatiansRated ★ 3.5
My WayRated ★ 4.0
Horror StoriesRated ★ 2.5