Movies
Ratings
482
Project Hail MaryRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
HamnetRated ★ 3.5
Sentimental ValueRated ★ 5.0
SinnersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 3.5
In the Mood for Love-25th Anniversary Special EditionRated ★ 5.0
Nouvelle VagueRated ★ 4.0
Wake Up Dead Man: A Knives Out MysteryRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
A House of DynamiteRated ★ 4.0- Les Misérables in ConcertRated ★ 5.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
The Rocky Horror Picture ShowRated ★ 4.0
Homeward Bound: The Incredible JourneyRated ★ 4.0
NewsiesRated ★ 2.5
The History BoysRated ★ 4.0
The Thursday Murder ClubRated ★ 3.5