Movies
Ratings
98
Hidden FiguresRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0
12 Years a SlaveRated ★ 4.5
Pretty WomanRated ★ 4.5
Erin BrockovichRated ★ 4.5
The NotebookRated ★ 4.5
Kung Fu Panda 2Rated ★ 3.5

A Hard DayRated ★ 4.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 2.5

AssassinationRated ★ 4.0

The HimalayasRated ★ 4.0

A Violent ProsecutorRated ★ 3.0
Train to BusanRated ★ 4.0
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 1.5
The MummyRated ★ 1.5
The InternRated ★ 4.5
Batman v Superman: Dawn of JusticeRated ★ 1.0
HerRated ★ 4.5
Blood DiamondRated ★ 3.5