Movies
Ratings
50

WhiplashRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 4.5
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.5
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.5
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
Ocean's ElevenRated ★ 4.0
Minority ReportRated ★ 4.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
My Little BrideRated ★ 3.5
The Fifth ElementRated ★ 4.0

Lovers' ConcertoRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 5.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 3.5

Begin AgainRated ★ 4.0

The ClassicRated ★ 4.0