Movies
Ratings
38

WhiplashRated ★ 4.0
TwentyRated ★ 3.5
How to Steal a DogRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 4.0

Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 3.0
The Imitation GameRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0

MementoRated ★ 5.0

A Dirty CarnivalRated ★ 3.0

All About My WifeRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
My Name Is KhanRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 3.5
Bruce AlmightyRated ★ 3.5
Catch Me If You CanRated ★ 5.0

The Man from NowhereRated ★ 3.5