Movies
Ratings
61
The Diving Bell and the ButterflyRated ★ 5.0
EnchantedRated ★ 4.0

The Fatal EncounterRated ★ 2.5
Ju-on: The GrudgeRated ★ 3.5

Take This WaltzRated ★ 4.0

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 3.5
Teenage Mutant Ninja TurtlesRated ★ 3.0

Kundo: Age of the RampantRated ★ 4.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.0
MoonrakerRated ★ 3.0
The Name of the RoseRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
Police StoryRated ★ 4.5
Blue SeagullRated ★ 0.5

SpareRated ★ 3.5

A Hard DayRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 3.0
Night Train to LisbonRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.0