Movies
Ratings
27

Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 5.0
Modern TimesRated ★ 5.0

Righteous TiesRated ★ 4.0
The Dark KnightRated ★ 5.0
The Big SwindleRated ★ 4.0
BreathlessRated ★ 4.0

Nameless GangsterRated ★ 5.0

WishRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 0.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 1.0
3 IdiotsRated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 4.0
HerRated ★ 3.0

OldboyRated ★ 5.0
2012Rated ★ 1.5

Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
Conduct ZeroRated ★ 4.0
Catch Me If You CanRated ★ 5.0

Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 4.5