Movies
Ratings
178
The Imitation GameRated ★ 2.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
GravityRated ★ 3.5
AquamanRated ★ 0.5
JokerRated ★ 4.5

The ThroneRated ★ 2.5

Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5

Princess MononokeRated ★ 4.5

Spirited AwayRated ★ 4.5
About TimeRated ★ 4.5
ZootopiaRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 5.0
Men in Black IIRated ★ 4.0

Begin AgainRated ★ 4.0

Miss GrannyRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.0
FrozenRated ★ 4.0

Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
New York MinuteRated ★ 2.0