Movies
Ratings
17

Spirited AwayRated ★ 5.0
Love ActuallyRated ★ 5.0

Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
The Garden of WordsRated ★ 4.5

Princess MononokeRated ★ 3.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 5.0
Monsters UniversityRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
3 IdiotsRated ★ 4.0

HarmonyRated ★ 2.5

My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 5.0
UpRated ★ 5.0
Alice in WonderlandRated ★ 4.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 4.0

Begin AgainRated ★ 5.0

MasqueradeRated ★ 1.5