Movies
Ratings
149

Miss GrannyRated ★ 3.0
Once in a SummerRated ★ 4.5

WhiplashRated ★ 3.5
The WailingRated ★ 5.0
Talking ArchitectRated ★ 4.0
A Gentle Breeze in the VillageRated ★ 4.5
HerRated ★ 3.5
Edge of TomorrowRated ★ 4.5

The Terror LiveRated ★ 3.0
Clouds of Sils MariaRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 4.0

Ode to My FatherRated ★ 4.0
A Million Ways to Die in the WestRated ★ 4.0

Begin AgainRated ★ 3.5

The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.0
The GiverRated ★ 5.0

My Mother the MermaidRated ★ 5.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 5.0
John QRated ★ 3.0
ArgoRated ★ 2.0