Movies
Ratings
119
We Were SoldiersRated ★ 5.0
DefianceRated ★ 4.0
Curse of the Golden FlowerRated ★ 3.0
The PatriotRated ★ 5.0
U-571Rated ★ 4.0
Behind Enemy LinesRated ★ 4.0

The Spy: Undercover OperationRated ★ 5.0

SnowpiercerRated ★ 5.0
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 5.0
Star TrekRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 4.0
Jurassic ParkRated ★ 5.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 5.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
Gone with the WindRated ★ 5.0
PlatoonRated ★ 5.0

Pan's LabyrinthRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0