Movies
Ratings
150
I Love You Phillip MorrisRated ★ 4.0
Raise the Red LanternRated ★ 4.0

Late AutumnRated ★ 0.5
Shiva BabyRated ★ 3.0
Girl, InterruptedRated ★ 3.0
SwallowRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 2.0

Memories of MatsukoRated ★ 5.0
Blue JasmineRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
UnfaithfulRated ★ 3.0
ThelmaRated ★ 2.0
Brigsby BearRated ★ 3.5
ChloeRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 3.0
TrainspottingRated ★ 3.0
Brokeback MountainRated ★ 3.0
My Own Private IdahoRated ★ 4.0

MonsterRated ★ 5.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.5