Movies
Ratings
60
World War ZRated ★ 4.5
Gone in 60 SecondsRated ★ 4.0
The Butterfly EffectRated ★ 4.0

FailanRated ★ 4.5

The HostRated ★ 5.0

Red CliffRated ★ 3.5
Pearl HarborRated ★ 4.0
Tears of the SunRated ★ 3.5
Letters from Iwo JimaRated ★ 3.5
The Thin Red LineRated ★ 4.0
District 9Rated ★ 4.0
Old PartnerRated ★ 5.0
No Country for Old MenRated ★ 5.0

SilmidoRated ★ 4.0
HitchRated ★ 3.5
AvatarRated ★ 4.0
300Rated ★ 3.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.5
WALL-ERated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.5