Movies
Ratings
36
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 4.5
ElephantRated ★ 3.0
NightcrawlerRated ★ 3.5
The King of ComedyRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 3.0
Taxi DriverRated ★ 4.0
American PsychoRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.5
Secret(working title)Rated ★ 0.5
Pulp FictionRated ★ 3.0
American History XRated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 4.5
Linda Linda LindaRated ★ 4.0
Suzume Locking Up the Doors: Welcome backRated ★ 3.0
K-On! The MovieRated ★ 4.5
Intimate StrangersRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
No Country for Old MenRated ★ 3.5
All About Lily Chou-ChouRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 3.5