Movies
Ratings
234
Memories of MurderRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 5.0
RatatouilleRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 3.5
Very Ordinary CoupleRated ★ 3.5
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 3.5
HerRated ★ 4.5
The AvengersRated ★ 3.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.5
UpRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 3.5
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.0
Han Gong-juRated ★ 3.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
EntangledRated ★ 3.5
Gone GirlRated ★ 4.0